Stein Arve Olsen er ansatt som ny operasjonssjef i Abyss.
Olsen kommer fra NorSea Vestbase som Base og Technical Manager, og har bred erfaring både innen prosjektledelse, operativ og strategisk ledelse og har innehatt ulike lederstillinger, hovedsakelig innen olje- og gassrelaterte virksomheter.
- Etter drøyt 25 år i ledende stillinger innen olje og gass relaterte virksomheter, hvorav halvparten i Vestbase og NorSea konsernet, er det utrolig spennende å kunne «starte på
nytt» i en ny næring. Jeg ser på Abyss Group som en spennende og ekspansiv virksomhet med lokal forankring og ledelse, sier Olsen i en melding.
- Vårt hovedkontor er fremdeles kristiansund, men vi har regionale kontorer i Haugesund, Ulsteinvik og Sandnessjøen, og tar oppdrag langs hele kysten.
Tidligere i år ble JR Dykkerservice som holder til i Sandnessjøen solgt til Abyss Group. Laila Brunvold ble med videre som daglig leder og regionleder i selskapet.